Bayramlarımız ne zaman bayram olacak? Ömrümüzün sonuna kadar bu acılarla mı yaşayacağız? Çocuklarımız da bu sorunlarla mı yaşayacak?

1.

Gün geçmiyor ki yüreğimize saplanan acı bir haberle kahrolmayalım. Bir yanda şehit haberleri, Vatana,  devlete ve millete ihanet haberleri, bir yanda psikopat ve sosyopatlarla aynı sokaklarda, şehirlerde yaşama zorunluluğu bizleri yaşamıyor gibi yaşatıyor. İçinde bulunduğumuz bu atmosfer tüm mevsimleri tatsız ve gri bir renkle dolduruyor. Oksijen değil karbondioksit soluyarak, acı çekerek yaşamaya çalışıyoruz ve bitmiyor bu ugursuz gece.

Peki bayramlarımız ne zaman bayram olacak? Ömrümüzün sonuna kadar bu acılarla mı yaşayacağız? Çocuklarımız da bu sorunlarla mı yaşayacak? Gündüzlerimiz bir tedirginlik, uykularımız tavşan uykusu mu olacak?

Hayır...

Aklı ve vicdanı olan insanlar olarak sorunlarımızla yüzleşmekten kaçmadığımız zaman, sorunlarımızın etrafından dolanmadan, hayatımıza yaymadan ve gelecek nesillere kötü bir miras olarak bırakmaktan vazgeçtiğimiz zaman, akıl, bilim, vicdan ve cesaretle hesaplaşmaya karar verdiğimiz zaman. Karar verip irade koyduğumuzda bütün sorunlarımızın güneş görmüş kar gibi eridiğini ve çözüldüğünü göreceğiz. Yalnızca şikayet eden değil çözüm için irade ve emek koyduğumuz zaman. Tabiki gerçekten istiyorsak. İşte o zaman bayramlarımız bayram, memleketimizde bayram yeri olacak.

Türk milletinin ve devletinin askerine, polisine, memuruna,vatandaşına kastedenlerin yerin yedi kat dibine gömüldüğü ve bir daha hiç kimsenin aklına Türk devletine, milletine ve devletine kast etmeye dahi cesaret edemeyeceği zaman...

Fırat'ların, Aybükelerin, Necmettinlerin katillerinden, yerli ve yabancı işbirlikçilerinden hesap sorulduğu zaman...

FETÖ şerefsizi ve tüm türevleri güzel vatandan zihniyetleri ile beraber kazınıp tarihin çöplüğüne gömüldükleri zaman...

Vatanı kadınlarımıza ve çocuklarımıza evlerimiz gibi güvenli kılabildiğimiz;

Çocuklarımız vatan sokaklarında, okullarında gönül rahatlığı oynanabildiği ve bisikletlerini rahatça sürebildikleri zaman...

Kadınlarımız gece ve gündüz demeden gönül rahatlığıyla seyahat edebildikleri zaman...

Hiçbir vatandaşımız aç yatmadığı zaman...

Hiçbir çocuğumuz yalın ayak dilenmek zorunda kalmadığı zaman...

Türk milleti ve devleti olarak millet ve devlet olmanın gereklerini yerine getirdiğimiz zaman...

Kısaca, içerde ve dışarda Bilge Kağan'ın ifadesiyle "Türk milleti düşmansız kılındığı zaman"

Bayramlarımız bayram olacak...

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Bu içerik ile ilgili görüşler